actim® RSV 20szt

  • Dodaj recenzję:
  • 2033
  • Czas realizacji: Towar wysyłamy w terminie 24h

actim® RSV

 

Szybki test do wykrywania wirusa RSV

Actim® RSV to szybki test diagnostyczny wykrywający antygen wirusa RSV (Respiratory Syncytial Virus) w próbkach biologicznych z układu oddechowego. Test jest oparty na immunochromatografii.

 

Diagnoza RSV za pomocą testu actim jest łatwa i skuteczna.

▪ wysoka jakość

▪ łatwy w użyciu

▪ wynik w ciągu 15 minut

▪ zestaw zawiera wszystko czego potrzebujesz

 

Wirus RSV Wirus RSV (Respiratory Syncytial Virus) jest jedną z najczęstszych przyczyn wywołujących zakażenia dróg oddechowych u niemowląt i dzieci. Prawie 50% hospitalizacji małych dzieci z powodu zapalenia oskrzelików i 25% z powodu zapalenia płuc jest wywołanych wirusem RSV. Najczęstszą przyczyną "świszczącego oddechu" u małych dzieci jest zakażenie wirusem RSV. Wykrycie zakażenia wirusem RSV jest niezwykle ważne, ponieważ mały pacjent wymaga izolacji kontaktowej (choroba jest bardzo zakaźna) oraz pozwala uniknąć zbędnej szerokospektralnej antybiotykoterapii. Wykorzystanie szybkich testów wykrywających wirusa RSV staje się standardem diagnostyki pediatrycznej.

 

Łatwa diagnoza zakażeń RSV

Prosty w użyciu test Actim® RSV oferuje szybki sposób diagnozowania zakażeń RSV. Wiarygodne wyniki otrzymujemy w ciągu 15 minut, więc można rozpocząć natychmiast właściwe leczenie pacjenta.

 

Actim RSV zawiera wszystkie niezbędne materiały do analizy popularnych typów próbek, takich jak próbki z jamy nosowo-gardłowej, wymazy z nosa/nosogardła, aspirat i popłuczyny nosowe. Test może być stosowany u każdego, od noworodków do osób starszych i nie wymaga dodatkowego sprzętu lub przetwarzania w laboratorium. Zestaw testowy zawiera delikatne wymazówki ułatwiające pobranie wymazu u małych dzieci.

 

Wiarygodne badanie

Czułość analityczna Actim® RSV została przetestowana z trzema szczepami podgrupy A i dwoma szczepami podgrupy B wirusa RSV. Actim® RSV jest bardzo specyficzny dla wirusa RSV, a bakterie i inne wirusy wywołujące infekcje dróg oddechowych nie zakłócają wyników badania. Powszechnie występujące wirusy grypy oraz stosowanie leków na grypę również nie mają wpływu na badanie.

 

actim® RSV

Kod produktu 023M  - 036M

Opakowanie 20 szt.  - 20 szt. + kontrole

Temp. przechowywania 2-25ºC

Termin ważności 19 m-cy od daty produkcji

Badana próbka wymaz/aspirat/popłuczyny z nosa

Czas wykonania ~ 30 sekund

Odczyt wyniku 1-15 minut

 

 

Zawartość zestawu testowego:

• Paski testowe w indywidualnych opakowaniach

• Butelka roztworu soli fizjologicznej

• Butelka z buforem ekstrakcyjnym

• Wymazówki do pobierania próbek

• Probówki do ekstrakcji

• Instrukcja wykonywania

• Zestaw kod 036M zawiera dodatkowo kontrolę pozytywną i negatywną

 

Produkt przeznaczony wyłącznie do użytku profesjonalnego, do diagnostyki in-vitro.