Rodzina otoskopów Piccolight

29-01-2015

Otoskopy Piccolight to rodzina lekkich, poręcznych urządzeń diagnostycznych o nowoczesnej stylistyce wykonania.
Modele reprezentujące tą grupę oferują, aż cztery rózne typy oświetlenia. W zależności od swoich potrzeb, specjalista dokonujący badania otoskopem, może skorzystać z modeli:

1. KaWe Piccolight C (kod: 01.13100) - opis produktu

Model ten wyposażony jest w żarówkę konwencjonalną, której emitowane natężenie światła wynosi około 7000 lux. Średni przewidywany czas pracy tej żarówki wynosi około 15 h. Zarówno rączka jak i głowica otoskopu wykonane są z plastiku, a ich łaczenie odbywa się poprzez skręcenie.

Otoskop piccolight - rysunek poglądowy

Głowica wyposażona jest w odchylane szkło powiększające, zapewniające trzykrotne powiększenie, a także port do podłączenia gruszki do testów pneumatycznych. Urządzenie zasilane jest dwoma bateriami typu AA (2,5 V). W jego wyposażeniu znajduje się etui na otoskop i zestaw jednorazowych wzierników: 10 szt. o średnicy 2,5 mm oraz 10 szt. 4 mm. Model dostępny jest w trzech kolorach: czarnym, granatowym i jasnoszarym.

2. KaWe Piccolight F.O. (kod: 01.13300) - opis produktu

Model światłowodowy tego otoskopu w odróżnieniu od poprzednika wyposażony jest w żarówkę ksenonową. Natężenie emitowanego przez nią oświetlenia ma wynosić około 1500 lux, a jej czas pracy 20h. Wyposażenie dodatkowe jest identyczny jak w przypadku wersji Piccolight C.

Dostępne typy oświetlenia otoskopów Piccolight

3. KaWe Piccolight F.O. LED standard (kod: 01.13500)

Jakość emitowanego oświetlenia to oczywiście wyróżnik tego modelu. Wyposażony on jest w żarówkę LEDową, której przybliżony czas pracy wynosi 100 000 godzin, a natężenie światła 8000 luxów. Pozostałe wyposażenie znajdujące się przy pozostałych modelach Piccolight, także są zastosowane w tym modelu.

4. KaWe Piccolight F.O. LED high power (kod: 01.13600)

Ten model dysponuje najmocniejszym oświetleniem z całej rodziny Piccolight. Żarówka w nim zastosowana zdolna jest przepracować ok. 50 000 h, emituje zaś natężenie światła wynoszące 20000 lux! Pozostałe uposażenie otoskopu jest identyczne jak w pozostałych modelach Piccolight.

Wartość natężenia światła w stosunku do czasu pracy na bateriach 2,5V

Kompatybilność modeli Piccolight F.O. Sprawia, że dysponując różnymi żarówkami, możemy swobodnie podnosić parametry oświetleniowe otoskopu. Przykładowo posiadając model Piccolight F.O. i dokupując żarówkę do modelu high power, możemy bez trudu zamontować ją do otoskopu, otrzymując w ten sposób parametry modelu Piccolight F.O. LED high power.