Szkolenia dla członków rodzin chorych na mukowiscydozę

08-05-2015
Rozpoczął się bardzo intensywny okres szkoleniowo-warsztatowy organizowany i koordynowany przez Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą. Horn Wellness Group czynnie uczestniczy w warsztatach służąc pacjentom i ich rodzinom swoją wiedzą z zakresu produktów wykorzystywanych w terapii chorób układu oddechowego w szczególności mukowiscydozy i pierwotnej dyskinezy rzęsek.

Warsztaty szkoleniowe dla członków rodzin chorych na mukowiscydozę z woj. mazowieckiego, lubelskiego.
W dniu 18 kwietnia w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie prezentowaliśmy produkty firmy PARI, mają także ogromna przyjemność wysłuchać wykładów wybitnych specjalistów min. Katarzyny Zybert, Andrzeja Pogorzelskiego, Moniki Mielus, Teresy Orlik. Na wykładach poruszano tematykę infekcji wirusowych w mukowiscydozie, najlepszych sposobach jej terapii w tym bardzo ważnej fizjoterapii, a także zasad żywienia i suplementacji chorych. Jednym z najważniejszych elementów warsztatów, były zapewne indywidualne konsultacje, możliwość zadawania pytań i uzyskania odpowiedzi na indywidualne problemy pacjentów i ich opiekunów.

International Cystic Fibrosis Physiotherapy Workshops for Central and Eastern European Countries
Bardzo ważnym doświadczeniem dla nas było uczestnictwo w międzynarodowych warsztatach dla fizjoterapeutów pracujących z chorymi na mukowiscydozę. Warsztaty organizowane były przez PTWM we współpracy z Europejską Federacją CF Europe i odbyły się w dniach 1-3 maja w Krakowie. Eksperci z Belgii imponowali na nich umiejętnością przeprowadzania drenażu autogennego u bardzo małych pacjentów w tym niemowląt, pracując min. na flutterze PARI O-PEP i PARI PEP-S SYSTEM.
Przypomnijmy, że badania dowodzą, iż prawidłowo prowadzona rehabilitacja układu oddechowego może przedłużyć życie pacjenta o 10 lat.

Kompleksowa opieka nad chorym na mukowiscydozę
Przed nami bardzo ważne spotkanie z wieloma chorymi na CF, a także ich rodzinami na ogólnopolskim szkoleniu organizowanym przez PTWM w Hotelu Fort w Warszawie 19 i 20 czerwca. Serdecznie zapraszamy wszystkim w imieniu organizatorów, ale także swoim. Jeśli macie jakieś pytania związane z urządzeniami PARI i ich zastosowaniem w terapii, przekażcie je nam. Będziemy na szkoleniach i odpowiemy na nie najlepiej jak potrafimy.


fot. Alicja Rostocka - materiały prasowe PTWM