Szkolenie "Kompleksowa opieka nad chorym na mukowiscydozę" Falenty 2017 - podsumowanie

21-06-2017

Udział Horn Wellness Group w warsztatach szkoleniowych organizowanych przez Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą stał się już tradycją. Bardzo się cieszymy, że mogliśmy również w tym roku owocnie spędzić czas wspólnie z uczestnikami szkolenia w Falentach.

Serdecznie dziękujemy za umożliwienie udziału w cyklu szkoleniowym ustępującemu Panu Prezesowi Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą Jackowi Juszczyńskiemu, a także Pani Annie Skoczylas-Ligockiej oraz współpracownikom za znakomitą organizację.

Jadąc do Falent wiedzieliśmy jak wielka ciąży na nas odpowiedzialność. Naszą misją było przekazać Wam naszą wiedzę na temat prawidłowych i skutecznych metod rehabilitacji układu oddechowego, a także najnowszych technologii jakie się pojawiły w tej dziedzinie medycyny. Wierzymy, że podołaliśmy zadaniu i jesteśmy wdzięczni za spotkania i rozmowy osobiste z Wami. One nakreślają nam kierunek rozwoju i pokazują Wasze problemy, na które staramy się znaleźć antidotum.

Tegoroczny program warsztatów i wykładów związanych z mukowiscydozą był bardzo bogaty i poruszał szereg zagadnień. My chcielibyśmy zwrócić szczególną uwagę na warsztaty fizjoterapeutyczne prowadzone przez mgr Mikołaja Kowalskiego i mgr Natalię Jeneralską oraz wykłady prof.Jarosława Walkowiaka z Kliniki Gastroenterologii Dziecięcej i Chorób Metabolicznych, UM w Poznaniu, który opowiadał o problemach gastroenterologicznych w mukowiscydozie i suplementacji witamin ADEK u pacjentów z zaburzeniem wchłaniania a także prelekcję dr n.med. Andrzeja Pogorzelskiego z Instytutu Gruźlicy i Chorób Płuc w Rabce-Zdroju o najnowszych badaniach nad mukowiscydozą.

 Wykład prof. Walkowiak

Fot. prof. Jarosław Walkowiak (z materiałów PTWM)

 

Musimy przyznać również, że odczuwaliśmy sporą dawkę emocji przed losowaniem zwycięzcy w zorganizowanym przez nas konkursie. Główna nagroda - inhalator PARI TurboBoy SX (opis inhalatora - link) - trafiła do rąk Marty Bartoszek, której serdecznie gratulujemy, podobnie jak pozostałym uczestnikom konkursu, do których trafiły nagrody pocieszenia:

 

Krzysztof Duda - Sól hipertoniczna 6% - opis 

Anna Darowna - Sól hipertoniczna 6% - opis

Anna Węgrowska - Sól hipertoniczna 6% - opis

Maria Gwadera - PARI Montesol + koncentrat - opis

Daria Joniec - PARI Montesol + koncentrat - opis 

Magdalena Matuszyńska - Nebulizator PARI LC Sprint Junior - opis 

Katarzyna Szymiczek - Nebulizator PARI LC Sprint Baby - opis

Agnieszka Sójka - Nebulizator PARI LC Sprint Star - opis

   

Wszystkich Państwa, którzy z jakichś przyczyn nie znaleźli czasu na spotkanie z nami, a chcieliby uzyskać informację na temat wybranych urządzeń i metod służących rehabilitacji układu oddechowego, zapraszamy do kontaktu. Podpowiemy także, jak możecie uzyskać refundację NFZ na sprzęt, który chcecie zakupić. Jesteśmy do Waszej dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 16:00, nasze dane kontaktowe znajdują się na naszej stronie w zakładce kontakt.