Coach 2

  • Dodaj recenzję:
  • 22-2500
  • Czas realizacji: Towar wysyłamy w 24 h
  • szt.
  • Cena netto: 74,07 zł 80,00 zł

Coach 2 to aparat wolumetryczny do ćwiczeń oddechowych z funkcją pomiaru objętości wdychanego powietrza.

Jest on skutecznym urządzeniem do rehabilitacji pacjentów po operacjach klatki piersiowej, jamy brzusznej oraz przy przewlekłych chorobach układu oddechowego. Przeciwdziała pojawieniu się niedodmy i innych powikłań oddechowych, jednocześnie umożliwiając pomiar objętości wdychanego powietrza. Jego regularne stosowanie znacznie skraca czas rehabilitacji szpitalnej pacjenta.
Coach 2 łączy w sobie funkcję treningową i pomiarową. Podawana przez niego informacja o osiąganej objętości wdechowej, wpływa mobilizująco na pacjenta i może nakłaniać go do dalszego podnoszenia sprawności oddechowej.
Aparat wyposażony jest w dodatkowy mechanizm, który podpowiada pacjentowi czy wykonuje on prawidłowy wdech. Utrzymanie wskaźnika w pole ze strzałką podczas wykonywania wolnego, trwającego 5-10 sekund wdechu, gwarantuje równomierne wypełnienie pęcherzyków w całych płucach.

Coach 2 dostępny jest w kilku wersjach:

22-4000 – z zaworem jednokierunkowym (4000 ml)
22-2500 – z zaworem jednokierunkowym (2500 ml)
22-2000 – wersja pediatryczna z zaworem jednokierunkowym (2000 ml)

Urządzenia z jednokierunkowym zaworem skutecznie uniemożliwiają wydech do aparatu i zabezpieczają przed gromadzeniem się drobnnoustrojuów w jego wnętrzu. Specjalny port umożliwia podawania za pomocą urządzenia tlenu.
Wygodne przenoszenie lub możliwość zawieszenia na poręczy łóźka za pomocą specjalnie wyprofilowanej i ergonomicznej rączki.