CPAP XT Auto

 • Dodaj recenzję:
 • xt-auto-nose
 • Producent: APEX
 • Czas realizacji: Towar wysyłamy w terminie do 5 dni roboczych
 • szt.
 • Cena netto: 2 500,00 zł 2 700,00 zł

XT Auto to aparat do leczenia stałym dodatnim ciśnieniem w drogach oddechowych stosowanym głównie przy bezdechu sennym i niewydolności oddechowej.

Cechy urządzenia:

 • zminimalizowany kształt (aparat wraz z systemem zasilania mieści się na dłoni)
 • łatwy w obsłudze intuicyjny interfejs
 • algorytm zmiennego ciśnienia PVA
 • algorytm Auto-Adjusting Pressure
 • obsługa kart pamięci SD i port USB w celu szybkiego transportu danych
 • wbudowany zegar/budzik/alarm


Aparat XT Auto należący do rodziny XT series jest jednym z najmniejszych na rynku urządzeń używanych w leczeniu bezdechu sennego. Mimo niewielkiego rozmiaru zapewnia taką samą jakość działania i efektywność w terapii jak większe aparaty. XT Auto wyposażony jest w Ramp Starting Pressure system, który zapewnia stopniową redukcję ciśnienia w urządzeniu przy zasypianiu w przypadku, gdy jego zadane ciśnienie początkowe uniemożliwia lub utrudnia zaśnięcie pacjentowi. Funkcja Leak Compensation zapewnia bezpieczeństwo terapii w przypadku, gdyby z jakchś powodów maska utraciła swoją szczelność. W takim przypadku aparat zwiększa automatycznie ciśnienie, by zapewnić właściwy jego poziom w czasie terapii.

Urządzenie nie posiada nawilżacza lecz warto wziąć pod uwagę jego zakup. System nawilżania powietrza podnosi komfort leczenia i dzięki niemu pacjent unika podrażnień górnych dróg oddechowych.Komfort leczenia podnosi system nawilżania powietrza, dzięki niemu pacjent unika podrażnień górnych dróg oddechowych.

XT-Auto wyposażony jest także w funkcję algorytmu PVA. Algorytm pomoga niwelować uczucie dyskomfortu u pacjentów stosujących terapię CPAP, poprzez zmniejszenie ciśnienia podczas wydechu, a następnie jego podniesienie do zadanego poziomu podczas początkowej fazy wdechu, wtedy gdy pacjentowi niezbędne jest dostarczenie powietrza w wysokim ciśnieniu. APEX aby jeszcze bardziej podnieść jakość terapii urządzeniami CPAP jego produkcji, opracował i przebadał klinicznie algorytm auto-adjusting. XT-Auto został wyposażony w ten system automatycznego doboru ciśnienia, które będzie najniższym możliwym ciśnieniem, jednocześnie będącym efektywnym i odpowiednim w terapii. Badania kliniczne dowiodły, że XT-Auto może obniżyć wskaźnik bezdechu sennego AHI poniżej 5, przy jednoczesnym podniesieniu poziomu SpO2 powyżej 95%, co zapewnia pacjentowi optymalny komfort podczas terapii.

Zgodność urządzenia ze standardem SD card oraz port USB umożliwia łatwe przenoszenia danych z urządzenia do komputera, a także szybką aktualizację ustawień aparatu. 


Gwarancja na aparat wynosi 30 miesięcy

zasilanie

100-240V, 50/60Hz
Wymiary (szer. x gł. x wys.) 14,8 cm x 12,8 cm x 10 cm
waga 800 g
zakres ciśnienia (cmH2O) 4,0 - 20,0 (0,5 cmH20 możliwy skok regulacyjny)
Ramp Time (min) 0-45 (5 min możliwy skok regulacyjny)
poziom hałasu 28dBA
przechowywanie danych / raporty współczynników AHI,Leak 730 sesji / 18 sesji